Gündem

Baykar’dan Babacan’a cevap: Devletten tek kuruş nakit teşvik kullanmadık

Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın iddialarını yalanladı.

Bayraktar, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Devlet kaynakları firmamıza akıtılmıyor. Bilakis; kuruluşumuzdan bu yana devletten tek kuruş nakit ya da hibe almadık. Banka kredisi dahi kullanmadık” ifadelerine yer verdi.

“Rekabetçi bir anlayışla 27 ülkeye ihracat yaptık”

Tüm projelerde olduğu gibi ve KIZILELMA’yı da öz kaynaklardan karşıladıklarını belirten Bayraktar, Babacan’a “Yüksek teknolojiden, milli teknolojiden bihaber olmanız, size müfteri olma hakkı tanımaz” şeklinde seslendi.

Haluk Bayraktar, Baykar Teknoloji’nin rekabetçi bir anlayışla yola devam ettiğini söyledi,,dünyanın sayılı ülkeleriyle rekabet ettiklerini ve 27 ülkeye ihracat yaptıklarını anlattı.

“Milli SİHA’ların farkını TEKNOFEST’e gelen çocuklar size anlatabilir”

Bayraktar, “Gelirlerimizin yüzde 75’ini ihracattan elde ettik. 2022’de ise sözleşmelerimizin yüzde 99,3’ü ihracat kaynaklı. Türkiye’yi bırakın dünyada dahi böyle bir firma bulamazsınız” ifadelerini kullandı.

Haluk açıklamasında, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın iddialarına cevabında “Kaportacılıkla, Hacı Murat arabalarla paradigma dönüştüren Milli SİHA’ların farkını TEKNOFEST’e gelen çocuklar size anlatabilir. Fitne fesat odakları yerine onlara kulak vermeniz hakikati duymanızı sağlar” dedi..

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu