Gündem

Bakan Selçuk’tan uzaktan eğitim ile ilgili flaş açıklama: Yeni bir proje çalışması içindeyiz

, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında Kahramanmaraş’taki meslektaşları ile video konferans yoluyla bir araya geldiği görüşmede, uzaktan eğitim sistemini ileriye dönük devam ettirmeyi amaçlayan bir proje yürüttüklerini açıkladı.

Salgın sürecinde her bir öğrenciye ulaşmak için ürettikleri çözümleri Bakan Selçuk ile paylaşan öğretmenlere Bakan Selçuk övgü dolu sözler ile karşılık verdi. Öğretmenlerin özverisi sayesinde ’nin uzaktan eğitimde önemli bir yerde olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, “Biz meslektaşız. Çocuklar için aynı amaca yönelik olarak çalışıyoruz. Beraberce bir işi yükleniyor olmak birlikte bu ülkenin çocuklarına hizmet ediyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi. 

Bakan Selçuk'tan uzaktan eğitim ile ilgili flaş açıklama

”TÜRKİYE’DEN DEĞİL DÜNYADAN DA YANKI BULUYOR”

Bakan Selçuk, salgın sürecinde fayda gördükleri uzaktan eğitimin bundan sonraki süreçte de bazı konularda devam etmesini isteyen öğretmenlere, “Uzaktan eğitimi önümüzdeki yıllarda da Türk eğitim sisteminin olağan bir parçası olarak yapmak için yeni bir proje çalışmasının içindeyiz” yanıtını verdi. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyesinden toplantıya katılan Leyla öğretmen, Bakan Selçuk’u maske üretimi yapan mesai arkadaşlarıyla birlikte selamladı. Bakan Selçuk, “Emeklerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün ülkenin sizlere duaları var. Çabalarınız sadece Türkiye’den değil dünyadan da yankı buluyor” diye konuştu.

Bakan Selçuk'tan uzaktan eğitim ile ilgili flaş açıklama

BAKAN SELÇUK’A  ‘MİHRİBAN’ TÜRKÜSÜ ARMAĞAN EDİLDİ

Kahramanmaraş’ta edebiyat öğretmeni Ramazan Avcı da buluşmaya okuduğu şiir ile katıldı. Bakan Selçuk, Bahattin Karakoç’un öğretmenleri anlattığı ‘İnsanlık Türküsü’ şiirini okuyan Avcı’ya çocuklara verdiği emek için teşekkür etti. Müzik öğretmeni Mahmut Kırbaş ise Abdurrahim Karakoç’un ‘Mihriban’ türküsünü Bakan Selçuk’a armağan etti. Mihriban’ın çok sevdiği bir türkü olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, “Bu türkü bin yıl dinlense kimse bıkmaz’‘ ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı