Gündem

Bakan Koca’dan İsmail Durmuş paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 Nisan’da koronavirüsten hayatını kaybeden İsmail Durmuş ile ilgili  hesabında bir paylaşımda bulundu.

Bakan Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Eczacı İsmail Durmuş. 1985, Kayseri doğumlu. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 2007’de mezun oldu. En büyük tutkusu mesleğiydi. Birkaç yıl önce İstanbul Sancaktepe’de kendi eczanesini açmıştı. Bir çocuk babasıydı. Virüsü bir hastadan aldı. Mücadelesi için minnettarız.”

Bakan Koca'dan İsmail Durmuş paylaşımı

İSMAİL DURMUŞ KİMDİR?

İsmail Durmuş, 1985 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. 

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Sancaktepe’de eczacılık yapan İsmail Durmuş, 11 Nisan 2020’de nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

İsmail Durmuş, taraftarıydı. 38 yaşındaki eczacı İsmail Durmuş’un vefatı sonrası sarı kırmızılıların başkan yardımcısı Yusuf Günay mesaj paylaşmıştı. Günay paylaşımında “COVID-19 salgını nedeniyle genç bir aslan kardeşimizi maalesef bu sabah kaybettik. Merhum Ecz. İsmail Durmuş’a Allah’tan rahmet, eşi Seda Özkan Durmuş’a ve minik yavrusu sevgili Aslan’a başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” ifadelerine yer vermişti. Türk Eczacıları Birliği’nden yapılan açıklamada ise, “Meslektaşımız Ecz. İsmail Durmuş’u COVİD-19 ile mücadelede kaybettik. Tüm camiamızın ve ailesinin başı sağ olsun.” denilmişti, birlikten yapılan bir diğer açıklamada ise “Meslektaşımızın, Ecz. İsmail Durmuş’un arkasında bıraktığı ailesine sahip çıkacağımızı ve bu mücadelede hayatını kaybetmiş olan meslektaşlarımızın aileleriyle her daim dayanışma içerisinde olacağımızı eczacı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” ifadesine yer verilmişti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu