Gündem

Bakan Koca iki tedbire dikkat çekip uyardı: Dikkatli olun

salgının sosyal medya hesaplarından vatandaşları uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımla vatandaşları uyardı. Salgından korunmada önem arz eden maske takma ve sosyal mesafeye dikkat çeken Koca,“Maske artı sosyal mesafe: İki tedbir birlikteyken tam tedbirdir. Dışarı çıkarken maskenizi kuralına uygun şekilde takın. Sosyal mesafeyi 1,5 metrede tutmak için her ortamda dikkatli olun. El hijyenine daha fazla önem verin. Çoğumuzun sokağa çıkabildiği günlerde tedbirlerin önemi arttı.” dedi. 

BAKAN KOCA’DAN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA UYARI

Bakan Koca, normalleşme takvimi çerçevesinde yarın saat 14.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkacak olan 65 yaş üstü vatandaşlara uyarıda bulunarak,”65 yaş üstü büyüklerimiz için yarın büyük gün. 14.00-20.00 arası dışarıdalar. Evde kalmak, riskten korunmak için ne kadar önemliyse, dışarıda maske kullanmak ve sosyal mesafeyi korumak da o kadar önemli. Kırk yıllık dostlar arasında bile! Biraz daha sabredelim. Geçecek bugünler.” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Bakanlığın internet sitesinde yer alan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Twitter’dan paylaştığı ” Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 36 bin 155 test yapıldı, 1141 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 28 hasta vefat etti, 1594 hasta iyileşti. Toplam test sayısı 1 milyon 964 bin 364, vaka sayısı 162 bin 120, vefat sayısı 4 bin 489 olarak kayıtlara geçti. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı 662, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 324, iyileşen hasta sayısı 125 bin 963 oldu.

Bakan Koca iki tedbire dikkat çekip uyardı: Dikkatli olun

“KONTROLLÜ SOSYAL HAYATLA RİSKLERDEN KAÇINALIM”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, son verilere ilişkin, “Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş devam ediyor. Gelecek günler, el hijyenine dikkate, maske ve sosyal mesafe kuralının her ikisine birlikte uymamıza bağlı. Kontrollü sosyal hayatla riskten kaçınalım.” paylaşımında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu