Gündem

Bakan Koca, iki konuya dikkat çekip vatandaşları uyardı

salgınından korunmak için maske takmak ve sosyal mesafeye uymak önem arz ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu iki konuda vatandaşlara uyarıda bulundu.

  hesabından paylaşımda bulunarak vatandaşları uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugünlerde adımlarımızı ölçerek atalım. Risk, devam ediyor. Sosyal Mesafeyi 1,5 m’de tutmak için dikkatli olalım, maskeyi kuralına uygun şekilde takalım. Maske ve sosyal mesafe, iki tedbir birlikteyken tam tedbirdir. Riskin nereden geleceği hiç belli olmaz. Maskeyle yetinmeyelim.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE KORONAVİRÜS SALGININ SON DURUMU

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Twitter’dan paylaştığı ” Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 21 bin 43 test yapıldı ve 1035 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 34 hasta vefat etti, 1286 hasta iyileşti. Toplam test sayısı 1 milyon 894 bin 650, vaka sayısı 159 bin 797 ve vefat sayısı 4 bin 431 oldu.

Yoğun bakımdaki hasta sayısı 723, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 331 ve iyileşen hasta sayısı 122 bin 793 olarak kayıtlara geçti.

Bakan Koca, iki konuya dikkat çekip vatandaşları uyardı

“83 MİLYONUN BAŞARISI DEVAM ETMELİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verilere ilişkin, “Veriler, riski küçültmede istikrar sağladığımızı gösteriyor. 83 milyonun başarısı devam etmeli. Daha fazla özgürlük, tedbirlere eksiksiz uyuma bağlı. Özgürlüğün istediği özveriyi gösterelim. Yeni hayat tarzımız, kontrollü sosyal hayat, hep birlikte tedbir.”  değerlendirmesini yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu