Gündem

Bakan Koca duyurdu: Oy birliğiyle kabul edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabında yeni bir açıklamada bulundu.

Bakan Koca, ‘na bağlı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Beşeri İlaçlar Uluslararası Uyum Konseyi üyeliğine oy birliğiyle kabul edildiğini duyurdu. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, dünyadaki ilaç geliştirme ve üretim süreçlerinde Amerika (FDA) ve ’nin (EMA) ilgili kuruluşlarıyla birlikte aktif rol oynayacak.

Bakan Koca duyurdu: Oy birliğiyle kabul edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması şu şekilde:

“Bakanlığımıza bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Beşeri İlaçlar Uluslararası Uyum Konseyi üyeliğine oy birliğiyle kabul edildi. Dünyadaki ilaç geliştirme ve üretim süreçlerinde Amerika (FDA) ve Avrupa Birliği’nin (EMA) ilgili kuruluşlarıyla birlikte aktif rol oynayacağız.”

Bakan Koca duyurdu: Oy birliğiyle kabul edildi

Bakan Koca, bugün hesabından yaptığı bir paylaşımda ise Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko ile görüşme gerçekleştirdiklerini belirtmişti. Bakan Koca, aşı ve ilaç için birlikte çalışması yönünde karar aldıklarını şu sözler duyurmuştu:

“Rusya Saplık Bakanı mevkidaşımız Dr. Mikhail Murashko ile bir görüşme yaptık. Dr. Murashko, Covid-19’a karşı uyguladığımız tedavinin başarısını kendilerinin de gördüğünü belirtti. Görüşmede bakanlıklarımıza bağlı kurumların aşı ve ilaç için çalışması kararını aldık.” 

Bakan Koca duyurdu: Oy birliğiyle kabul edildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu