Gündem

Bakan Çavuşoğlu: İsveç bir tercih yapmalıdır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Haber canlı yayınında, İsveç’in başkenti Stockholm’de tarihi belediye binası önünde toplanan bir grup terör örgütü YPG/PKK destekçisinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almasına tepki gösterdi.

Stockholm’de gerçekleşen terör eyleminin şehir merkezinde gerçekleştiğini, bunun bir mazereti olamayacağını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Stockholm Büyükelçimiz de Türkiye’nin tepkisini iletti. Beklentilerimizin karşılanması, terörle mücadele alanında gerekli adımları atmaları gerekiyor” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Stockholm büyükelçimiz de Türkiye’nin tepkisini iletti. Beklentilerimizin karşılanması, terörle mücadele konusunda gerekli adımları atmaları gerekiyor.

İsveç’in terör örgütleriyle mücadelede kendilerine söz verdiklerini belirten Çavuşoğlu, “Hem FETÖ hem PKK/YPG ile mücadele sözü var. Yeni hükümetten olumlu adımlar gördük, açıklamalarda olumlu ama eylemde görmemiz lazım. Yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.

Terör örgütü PKK/YPG’nin İsveç’in NATO üyeli yoluna mayın döşediğini beliten Çavuşoğlu, ” Bu mayınları temizlemek İsveç’in görevi. Burada terör örgütüne para da toplanıyor, insan da devşiriliyor. Tercih İsveç’indir, İsveç’in bu konuda bir tercihte bulunması şarttır” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: PKK/YPG İsveç’in NATO üyeliği yoluna mayınları döşüyor. Bu mayınları temizlemek ya da bilerek basmak İsveç’in tercihidir. Burada terör örgütüne para da toplanıyor, insan da devşiriliyor.

Bakan Çavuşoğlu, “Terör örgütünün esas hedefi Türkiye, ikinci hedefi İsveç’in NATO üyeliğini engellemek” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu