Gündem

Bahçelievler’de polisler dehşeti! Darp ettiler, ‘Şikayetçi olmayın’ dediler

Yeni tip (Kovid-19) sürecinde ve uygulanan çeşitli yasaklar kapsamında polislerin vatandaşa uyguladığı orantısız güç her geçen gün daha da artıyor. Çeşitli sosyal medya paylaşım mecralarında ortaya çıkan bu görüntüler vatandaş üzerinden büyük tepki toplarken ve Çorlu’da yaşananların yanı sıra bunların bir yenisi de  Bahçelievler’de meydana geldi. 

Şiddete maruz kalan kişinin anlattıklarına göre, kişi akşam saatlerinde çalıştığı iş yerinden çıkıp evine doğru giderken polisler şahsı çevirip “Maskeniz nerede lan?” diye söyledi. Ardından olaya “kavga” süsü verebilmek için, “Silahımı almaya çalıştı” iftirası ile olay anlatıldı.

Bahçelievler'de polisler dehşeti! Darp ettiler, şikayetçi olmamalarını istediler

“SİZİ SERBEST BIRAKALIM, BİZDEN ŞİKAYETÇİ OLMAYIN”

Ardından Kocasinan Sanayisinin kuytu köşelerinde polis aracının içine kapatılarak darp edilen kişi, en yakın merkeze götürülerek ifadesi alındı. Buradan sonra darp edildiğini söyleyen kişi, darp raporu isteyip hastaneye sevk edilmesini istemesi ve gerekli kişi, kişilerden şikayetçi olacaklarını söylemesi üzerine polisler “Sizi serbest bırakalım, siz de bizden şikayetçi olmayın” deyip olayı geçiştirmeye çalıştı.

DARP RAPORU ALIP ŞİKAYETÇİ OLDU

Şahıs serbest bırakıldıktan sonra gittiği hastaneden darp raporu alıp şiddet uygulayan polis hakkında şikayetçi oldu. Bunun yanı sıra konuyu sosyal medya aracılığı ile yaptığı paylaşım,  ve ilgili mecralara bildirdi.

Bahçelievler'de polisler dehşeti! Darp ettiler, şikayetçi olmamalarını istediler

Çıkarılan darp raporu ise şu şekilde olarak göze çarpıyor;

bolge

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu