Gündem

Aydın’da maske takmadığı için ceza uygulanan kişi, Kovid-19’a yakalandı

salgınına karşı maske takmanın salgına yakalanmamak da önem arz ettiği bir kez daha görüldü. Aydın’a koronavirüs tedbirleri kapsamında  dün, Atatürk Kent Meydanı’nda devriye görevinde bulunan polis ekibi, arkadaşıyla birlikte yürüyen O.A’yı maske takması konusunda uyardı.

Uyarı sonrası kısa süreli tartışma yaşanmasının ardından polis, O.A’ya Kovid-19 tedbirlerini ihlalden para cezası uyguladı.

Aydın'da maske takmadığı için ceza uygulanan kişi, Kovid-19'a yakalandı

POLİSTEN ŞİKAYETÇİ OLDU

O.A. ise kendisine kaba davrandığını ve cezanın usule uygun olmadığını ileri sürdüğü polisten şikayetçi oldu.

HASTANEYE GİTTİ, TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Bir gün sonra evde ateşlenen O.A, Aydın Devlet Hastanesine başvurdu. Kovid-19 testi pozitif çıkan O.A, hastanede tedavi altına alındı.

Bu arada O.A. ile temasta bulunan polislerin Kovid-19 testinin negatif çıktığı öğrenildi. 

Aydın'da maske takmadığı için ceza uygulanan kişi, Kovid-19'a yakalandı

KORONAVİRÜS SALGININ SON DURUMU

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘dan paylaştığı ” Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 42 bin 411 test yapıldı, 933 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 21 hasta vefat etti, 1087 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 4 milyon 149 bin 909, vaka sayısı 216 bin 873, vefat sayısı 5 bin 440 olarak kayıtlara geçti.Yoğun bakımdaki hasta sayısı 1213, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 394, iyileşen hasta sayısı ise 198 bin 820 oldu.

“TEST SAYISI İHTİYACA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR”

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından son verilere ilişkin yaptığı paylaşımda, “Daha çok test, daha çok vaka saptar. Test sayısıyla yeni vaka sayısı arasındaki ilişki ise bire bir değildir. 15 Haziran’da 1592 vaka sayısına ulaştığımız gün de test sayımız 42 bin idi. Test sayısı ihtiyaca göre değişmektedir. Sonucu belirleyen tedbirdir.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı