Gündem

Ateşsiz mangallar ilk kez Millet Bahçesi’nde hizmete girdi!

Ümraniye Millet Bahçesi’nde doğalgaz ile kolaylıkla yakılabilen mangallar tanıtıldı. Ateşe gerek kalmadan et pişiren mangallar sayesinde orman yangınlarına dur denilebilecek. Millet Bahçesi’ne gelerek mangalları yerinde inceleyen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, ”Herkes elinde bir mangalla gelip burada ateş yakmıyor. Böylelikle ormanlarımızı koruyoruz.” açıklamasında bulundu.

”SADECE ÜMRANİYE’DE DEĞİL, TÜRKİYE’DE BİR İLK”

Ateşsiz mangallarla birlikte orman yangınlarının önüne geçmek istediklerini belirten Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ümraniye Millet Bahçemiz’de bir ilki uyguladık. Sadece Ümraniye’de değil, ‘de bir ilki yaptık. Ormanlarımız yanmasın, hijyen olsun diye. Doğalgazlı taş üzerinde daha hijyenik temiz bir şekilde et, balık, köfte ve tavuk pişirilerek vatandaşlarımız güzelce piknik yapsınlar. Ormanlarımızın yanmaması çok önemli. Mangal kültürü bizim geleneksel kültürümüzde var. Bunu daha iyi nasıl geliştirebiliriz diye düşündüğümüzde bu sistemi getirdik.” dedi.

Ateşsiz mangallar ilk kez Millet Bahçesi'nde hizmete girdi!

AYNI ANDA 150 AİLE ET PİŞİREBİLECEK

Vatandaşların bu sistemden çok memnun olduğunu söyleyen Yıldırım, ”Herkes elinde bir mangalla gelip burada ateş yakmıyor. Böylelikle ormanlarımızı koruyoruz. Millet Bahçesi’nde giriş bedava. İnsanlarımız buraya gelip sıra varsa sıraya giriyorlar. Aynı anda yedi bölgede 150 aile aynı anda etini pişirebiliyor. Bu sebeple işleyişte bir sıkıntı olmuyor” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı