Eğitim

AÖF yaz okulu sınav takvimi belli oldu

Anadolu Üniversitesi , İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt işlemleri hakkında duyuru yayımladı. Buna göre  İktisat ve İşletme öğrencileri yaz okulu kayıt işlemlerini 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü ile 28 Temmuz 2020 Salı günü tarihleri arasında yapabilecek.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler yaz okuluna kayıt yaptırılamayacak.

AÖF YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN?

Kayıt işlemleri 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlayacak ve 28 Temmuz 2020 Salı günü 23:00 sona erecektir.

AÖF yaz okulu sınav takvimi belli oldu

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yaz Okulu sınavları 5 Eylül 2020 tarihleri pandemi şartlarının elvermesi durumunda yüz yüze yapılacaktır.Aksi bir durumda sınav çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

YAZ OKULUNDA KAÇ DERS ALINABİLİR?

Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilir.

YAZ OKULU DERS SEÇİMİ İŞLEMLERİ NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Ders seçimi adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi yapabilir. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçiminin yeniden yapılması mümkün değildir.

AÖF YAZ OKULU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Yaz okulu kayıt tarihinin son günü olan 28 Temmuz 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, yaz okulu kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayabilir. 

AÖF yaz okulu sınav takvimi belli oldu

AÖF YAZ OKULU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu ders seçimine göre belirlenen kayıt bedelini ödemeyen öğrencilerin yaz okulu kayıtları yapılmaz.

28 Temmuz 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okulu kayıt işlemi yapılmayacaktır. Yaz okulu kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt hakkını kaybeder.

Öğrencilerin yaz okulunun yapıldığı öğretim yılı bahar dönemindeki öğrencilik statüsü değişmez.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; adresinin “” bağlantısından, 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasını sistemimizde kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın  şahsen giderek alabilirsiniz.

2019-2020 öğretim yılından itibaren öğrencilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Öğrenciler sınavlarda ders kitabının e-Kampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludur.

YAZ OKULU ÜCRETİ NE KADAR?

Alınan ders sayısına göre ödenecek öğretim ücreti aşağıdaki gibidir;

Yaz okulunda 1 ders alan öğrenci toplam 160 TL

2 ders alan öğrenci toplam 175 TL

3 ders alan öğrenci toplam 190 TL

4 ders alan öğrenci toplam 205 TL

5 ders alan öğrenci toplam 220 TL 

AÖF yaz okulu sınav takvimi belli oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı