Eğitim

AÖF 3 ders sınavı ne zaman 2020? 3 ders sınavına kimler girebilir? Sınav ücretli mi?

öğrencilerinin son sene başarılı olamadıkları 3 dersten tek oturumda gerçekleştirilecek olan üç ders sınavı için geri sayım bugün başladı. Binlerce öğrenci mezun olacakları son yıl başarısız derslerinden geçebilmek için 3 ders sınavında ter dökecek. Peki AÖF 3 ders sınavı tarihleri ne zaman? 3 Ders sınavlarına kimler girebilir, kimler giremez? 

AÖF 3 DERS SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Üç ders sınavı internet üzerinden 22-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Anadolu Üniversitesi AÖF açıklaması

Pandemi süresince bir milyon öğrencisinin öğretim faaliyetlerini aksatmadan sürdüren Üniversitemiz, ilgili kurullarının tavsiyeleri, öğrenci görüş ve önerileri doğrultusunda mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması için 30.06.2020 tarihli Senato Kararı ile 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde, , İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde “Üç Ders Sınavı”nın uygulanması kararını almıştır. Bu kapsamda Üniversitemiz Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde, 2019-2020 öğretim döneminde “Yaz Okulu” açılmayacaktır.

“Üç Ders Sınavı” internet tabanlı ortamlarda 22-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

“Üç Ders Sınavı”na giriş koşullarını sağlayan öğrenciler, öğrenci otomasyonu üzerinden bilgilendirilecektir.

 

AÖF 3 ders sınavı tarihleri 2020| 3 ders sınavına kimler girebilir?

KİMLER 3 DERS SINAVINA GİREBİLİR?

 Kayıtlı olduğu bölümdeki/programdaki tüm dersleri almış, en fazla üç başarısız ve/veya koşullu geçer dersi bulunan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrenciye; aşağıdaki koşulları sağlaması durumunda sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olduğu derslerden; bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı tanınır:

  AÖF ÜÇ DERS SINAVI ÜCRETİ NE KADAR?

  Sınava girmek için bir ödeme yapmanız gerekmiyor. Sınava giriş yapabilmeniz için o yıl ki güz ve bahar dönemine kayıt yaptırmış ve harç ödemesini ödemiş olmanız gerekiyor.

  AÖF 3 ders sınavı tarihleri 2020| 3 ders sınavına kimler girebilir?

  SINAV GİRİŞ YERLERİ

  Üç ders sınavına girecek öğrencilerin AÖF sisteminde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları Fakülte tarafından yapılacak.

  Öğrenciler üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 22-23 Haziran 2017 tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10-19 (10 Hat) nolu Açıköğretim Etkileşim Merkezini arayarak değiştirebilirler.

  Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadır.

  AÖF 3 ders sınavı tarihleri 2020| 3 ders sınavına kimler girebilir?

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu
  Kapalı
  Kapalı