Gündem

Ankara’da YKS ve LGS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım müjdesi!

YKS ve LGS sınavlarına az bir zaman kala Ankara’da EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçlarının sınava girecek öğrenciler için ücretsiz olacağı haberi geldi.

Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) yapılacağı 20 Haziran Cumartesi günü ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 27-28 Haziran tarihlerinde öğrenciler, veliler ve sınav görevlilerine EGO otobüsleri, ANKARAY ve Metro ücretsiz hizmet verecek.

Ankara'da YKS ve LGS'ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım müjdesi!

EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması için sınav günleri tam kapasite çalışacak. Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı da 20 araç ve 40 personelle otobüs duraklarında 150 bin, ANKARAY ve metro istasyonlarında ise sınav öncesi 100 bin ücretsiz maske dağıtacak.

Ankara'da YKS ve LGS'ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım müjdesi!

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 8 Mayıs tarihinde aldığı karar doğrultusunda öğrenciler sınav giriş belgelerini göstererek EGO otobüsleri, ANKARAY ve metroyu ücretsiz kullanabilecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) talebi doğrultusunda tüm hatlarda hafta içi servis saatleri uygulaması geçerli olacak.

Ankara'da YKS ve LGS'ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım müjdesi!

LGS’de birinci oturum sabah 09.30, ikinci oturum 11.30 olarak belirlenirken, YKS için iki gün boyunca sabah 10.15 ile öğleden sonra 15.45 saatlerinde toplu taşıma araçları öğrencilerin sınav yerlerine kolayca ulaşabilmeleri amacıyla tam kapasite çalışacak.

Ankara'da YKS ve LGS'ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım müjdesi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise bu konuyla ilgli sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada ”LGS ve YKS’nin yapılacağı tarihlerde toplu taşıma araçlarımız öğrenciler, veliler ve sınav görevlilerine ücretsiz olacaktır. Ulaşımda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için araçlarımız tam kapasite çalışacaktır. Sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu