Gündem

Ankara’da 19 Mayıs coşkusu

Bu kez sokaklar, caddeler kalabalık değildi. Sokağa çıkma kısıtlamasına karşın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı başkent Ankara’da coşkuyla kutlandı. Sokaklarda, caddelerde, parklarda pek çok etkinlik düzenlendi.

Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde görev yapan Türkiye Motorcular Federasyonu üyesi motorcular kortej oluşturdu. Kızılay 15 temmuz milli irade meydanına ilerleyen motorcular marşlarla Ankara turu yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 7 merkez ilçede turistik geziler için kullanılan otobüslerle mahalle mahalle gezdi. Çalınan marşlara vatandaşlar bayraklarıyla camlardan ve balkonlardan eşlik etti.

Ankara’nın Keçiören ilçesi köşk mahallesinde de kutlamalar mahalle sakinlerinin ayağına geldi. Sokak ortasında söylenen marşlara, çalınan şarkılara mahalle sakinleri de eşlik etti.

Ankara’da 19 Mayıs coşkusunun yaşandığı bir başka nokta da Altındağ İlçesi’ydi. Altındağ Belediyesi’nin etkinliğinde polis akademisi bandosu 19 Mayıs konseri verdi.

Ankaralı dansçılar da 19 Mayıs için bir araya geldi. Ankara’nın simge yerlerinde sanatçı Çelik’in “atam” şarkısı eşliğinde gösteri yaptı.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı