Gündem

Ali Köse’den açıklama: ‘Bir FETÖ gitti bin FETÖ geliyor’

Marmara İlahiyat Dekanı Prof.Dr. Ali Köse’nin ‘nün girişiminin 4. yıl dönümünde yaptığı açıklamalarla tartışma yarattı. 

Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Ali Köse, FETÖ ve devlete sızmaya çalışan benzeri yapılarla alakalı çok önemli bir uyarılarda bulundu ve tartışma konusu oldu.

TRT Haber’e konuk olan Prof. Dr. Köse, devlete sızmaya çalışan cemaatler olduğu iddiasını gündeme getirerek;  “Allah bu millete bir daha 15 Temmuz’lar yaşatmasın. Dua bizim vazifemiz fakat siz tedbiri almazsanız, akıllı davranmazsanız, o FETÖ denen örgütün yapılanma şeklini aynı yolları kullanarak bugün hâlâ devam eden başka gruplar hakkında gerekli tedbirleri almazsanız Allah size yardımcı olmaz. Siz vazifenizi yapacaksınız, Allah da size yardımcı olacak”  ifadelerini kullandı.

Ali Köse'den açıklama: 'Bir FETÖ gitti bin FETÖ geliyor'

“BİR FETÖ GİTTİ BİN FETÖ GELİYOR” 

Haber programındaki açıklamalarına devam eden Köse, FETÖ gibi devlete sızmaya çalışan grupların ‘nin en önemli konusu olduğuna vurgu yaparak açıklamalarına şöyle devam etti: “Benim bu konudaki kanaatim 15 Temmuz’dan gerekli dersleri almadığımız yönünde. Ve yeterli önlemleri alınmadığı şeklindedir. Hatta ben bunu, bir ‘FETÖ gitti bin FETÖ geliyor’ diye değerlendiren, sloganlaştıran birisiyim. Bu uyarıyı yapmak benim vazifem. FETÖ ile alakalı sonra bizlere, ilahiyatçılara, ‘Neden bu konuda uyarılar yapmadınız’ diye sitemler oldu. Özellikle akademisyen ilahiyatçılara. Ben bunu alıyorum ve kabul ediyorum. Ve bugün diyorum ki bu konu Türkiye’nin en önemli konusudur, devletin bu konuda gereken tüm önlemleri almazı şarttır, bir vazifedir. Bunun vebalini kimse üstlenemez.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı