Gündem

AK Parti Sözcüsü Çelik: Vaka sayıları yükselirse durumu yeniden değerlendiririz

Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti   Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Birkaç gündür gördüğümüz görüntüler üzücü görüntüler. Maske takılmadığı, sosyal mesafe olmadığı görüntüleri riskli buluyoruz. Maske, temizlik, mesafe kurallarına riayet etmezsek eski sıkıntılarla karşılaşacağımızı ifade etmek istiyoruz. Salgında tüm tedbirlere uyulması gerekiyor.

BAKAN KOCA SUNUM YAPTI

‘nin dünyadan pozitif ayrıştığını net bir şekilde gördük. Kazanımlarımız tamamen bundan sonra uyacağımız tedbirlere bağlı. Tekrar zorluklarla karşılaşıp karşılaşmamamız maske, mesafe, temizlik dediğimiz tedbirlere uymamıza bağlı. Geniş bir sunum gerçekleştirildi. Normalleşme sürecinde hangi tedbirlerin alınacağına, turizmde hangi tedbirlerin alınacağına dair Sağlık Bakanımızın geniş kapsamlı bir sunumu oldu. MKYK’mız da karşılıklı sunumla bunu değerlendirdi.

PROVAKATİF PAYLAŞIM YAPAN 11 BİN HESAP TESPİT EDİLDİ

Vefa Sosyal Destek Gruplarımıza tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz.15.5 milyon ev ziyareti gerçekleşmiştir. Bu çok ciddi bir rekordur.

11 bin provokatif bilgi paylaşan hesap görülmüştür. Bunların çoğunun kaynaklı olduğu görülmüştür.

ile mücadelede tarihi bir süreç yürütülüyor.

Büyüklerimize her zaman vefamızı gösteririz.

En hassas olduğumuz konulardan biri kadına şiddet önlenmesi ile ilgili çalışmalardır. Bu konuda parti olarak çok hassasız. Buna müdahale konusunda bin 5’e yakın kurum kuruldu. Tereddütsüz çalışmaya devam edeceğiz. Hiçbir insana şiddet kabul edilemez, ama kadına şiddet hiç kabul edilemez.

Pençe harekatları teröre büyük vurmuştur. Terörle mücadele etmek en başta olmazsa olmazlarımızdan bir tanesidir.

“BİR MONTAJ GÖRÜP ELEŞTİRİ ÜRETMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Bir montaj hazırladılar. Bu montajın ardından ve İYİ Parti vekilleri takıldı. Bu örnekler vekilliğin nasıl yapılmaması gerektiğini gösteriyor. Şu açıdan son derece sakıncalıdır. Muhalefet iktidarı denetler ama işlerini nasıl yapmadığını gösteren bir örnektir. Bir montaj görüp, eleştiri üretmeye çalışıyorlar. Bunların gerçek dünyada değil sanal dünyada yaşadığını görüyoruz. Denetim yapması gereken muhalefetin bu derece düşük şekilde ele alınması ne kadar sıkıntılı olduğunu gösteriyor.

Kendilerinin özür dilemesi gereken yalanı, başkalarının yalanını muhalefet konusu haline getirmeleri de ibretlik bir durumdur.

Salgının başından beri 128 ülkeden 80 bin vatandaş Türkiye’ye getirildi.

Türkiye derhal kriz yönetimini ortaya koydu, tam bir organizasyon içinde çalışmaları yerine getirmiştir.

KORONAVİRÜS SÜRECİNDE YARDIM YAPILAN ÜLKELER

Türkiye 102 ülkeye yardım etti. Uluslararası kuruluşların yardım taleplerinden 3’ünü karşıladı.

Filistin’e 5 milyon dolar hibe sunuldu.

ÇELİK’TEN YUNAN BAKANA:KÖTÜ ŞAKALAR YAPMAYIN

Yunanistan Savunma Bakanı savaşa hazır olduklarını ifade ettiler. Türkiye bir kabile devleti değildir. Hukuk devletidir. Kabile devleti yöneticileri gibi açıklama yapılamaz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücünün tartışılmayacağını herkes bilir. Yunan Bakan’a söylüyorum, bu tarz kötü şakalar yapmayın. Ciddiye alınır bir yanları yok.

Yunan Bakan ‘savaşa hazırız’ demiş. Bu tip kötü şakalar yapmayın. Zaten ciddiye alınacak bir tarafı yok. Bu şakalar alnınıza yapışır. Kötü şaka yapmak için gerekli zeka düzeyine sahip olmayan bir yaklaşım içinde olduğunuzu göstermiş olursunuz.

LİBYA’DAKİ GELİŞMELER

Libya’da Sarrac yönetiminin biliyorsunuz NATO Genel Sekreteri de “destek verebiliriz” dedi. Libya ordusunun Hafter’in unsurlarından başkenti temizlemesi büyük bir başarıdır. Trablus Havalimanı stratejik bir noktaydı. Hafter milisleri silahları bura vasıtasıyla alıyorlardu. Bu odak noktasının bu şekilde ele geçirilmesi stratejik öneme sahipti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TRT’DE AÇIKLAMALARDA BULUNACAK

Saat 21.00’de Sayın Cumhurbaşkanımızın TRT’de özel mulakatı olacak. Tüm vatandaşlarımıza bunu duyurmak isterim. Önemli açıklamaları olacaktır.

3 VEKİLİN MİLLETVEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİ

Meclis’in verdiği mahkemenin kararını okumaktır. Kesin hüküm gerçekleştirildikten sonra bu karar okundu. Mahkemenin verdiği kararı, içeriği tartışmadan Meclis’te kararın okunmasına tepki gösteriliyor. Meclis’in yaptığı usül bir işlemdir, karar mahkemenindir. Üzerinde durulması gereken mahkemenin kararı nedir?

AYASOFYA İNSANLIK İÇİN SON DERECE ÖNEMLİDİR

1934’ten beri bu konuda Türk siyasetinde pek çok tartışma yapılmış, bu kadar abidevi bir eserin kilise olarak hizmet verdiği dönemlerden sonra cami haline dönüştürülmüştür. İnsanlık için son derece önemlidir. Ayasofya Camii olarak her zaman kalplerde özel bir yere sahiptir. Cumhurbaşkanımızın daha önceki açıklamaları var. Biz çalışır hangi kararımızı açıklarız gibisinden hala o noktada olduğumuzu söyleyebilirim.

NORMALLEŞME SÜRECİ

Maske meselesi normalleşmenin korunması için önemlidir. Vaka sayısı yükselirse durum tekrar değerlendirilecektir. Bizim arzumuz sıfır vaka sayısını görmektir.

İKİ GAZETECİNİN GÖZALTINA ALINMASI

Gazetecilerle ilgili yargı süreci devam ediyor. Askeri casusluk suçu söz konusu. Soruşturma süreci ile ilgili söyleyeceğim bir şey yok.

MASKE VE MESAFE DİYORUZ

Yürüyüşlerle ilgili olarak… Salgın dönemindeyiz. Vatandaşlarımızı riske atacak toplanmaların söz konusu olmaması gerekiyor. Herkesin hassas olması gerekiyor. Biz maske-mesafe diyoruz.

MÜYESSER YILDIZ VE İSMAİL DÜKEL AÇIKLAMASI

(Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in gözaltına alınması) Gazetecilerle ilgili yargı süreci devam ediyor. Askeri casusluk suçu çerçevesinde bir soruşturma söz konusu. Onu beklememiz gerekiyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı