Magazin

Acun Ilıcalı ‘Kürtçe’ konuşma iddialarına çok sert tepki verdi

Cüneyt Özdemir’in kanalına konuk olan ‘Kürtçe konuşmaya izin vermedi’ iddialarına çok sert yanıt verdi. Ilıcalı bunu montajlayan kişilere vatan haini yorumunu kullandı.

“VİCDANSIZLAR, VATAN HAİNLERİ”

Kendisinin hayatı boyunca dil, din ve ırk konularında ayrımcılık yapmadığını ifade eden Ilıcalı, “Benim böyle bir problemim yok ama bence problemi olanlar var. Hayatımız boyunca bizi birbirimize düşürmek için art niyetliler hep bir provokasyon yaptı. Bu da işte bu konuda bir provokasyon. Ancak vicdansızların, vatan hainlerinin aslında yapacağı provokasyonlar bunlar” dedi.

Acun Ilıcalı 'Kürtçe' konuşma iddialarına çok sert tepki verdi

“MONTAJDA GÖRDÜĞÜM GÖRÜNTÜ BU”

O Ses ‘de Hayri Kasaç isimli yarışmacının Kürtçe bir ninni söylemek için izin istediğini hatırlatarak, şunları söyledi: “Öyle komik bir şey yaşıyoruz ki yarışmacı arkadaşımız ‘Kürtçe söyleyebilir miyim?’ demiş ben ‘evet’ demişim. ‘Acun Kürtçe söylenmesine karşı’ diye bir şeyler dönüyor. Yok Ersin annesi ile görüşürken… Ben Ersin’in annesi ile ne konuştum ne görüştüm. Montajda gördüğüm bir görüntü bu. Bununla ilgili kadıncağıza en ufak bir şeyde bulunmadık.”

Acun Ilıcalı 'Kürtçe' konuşma iddialarına çok sert tepki verdi

“HAYATIM BOYUNCA DİN, DİL VE IRK AYRIMI HİÇBİR ZAMAN OLMADI”

Konuşmasına devam eden Ilıcalı,” Ben buna çok alışık bir insanım. Çünkü kariyer basamaklarında saldırıya uğradığım çokça olmuştur. Büyük basın organları da bana zamanında saldırıda bulundu ama Allah’a şükür halkla arama kimse giremedi. Benim hayatım boyunca din, dil ve ırk ayrımı hiçbir zaman olmadı. Bu çalıştırdığım, dost olduğum, beraber olduğum insan da olmadı” ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı 'Kürtçe' konuşma iddialarına çok sert tepki verdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu