Gündem

ABD’den flaş iddia: Koronavirüs, Çin’e ait bir laboratuvardan sızdı!

1 yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına alan , birden fazla ülkede insan hayatını sekteye uğratmaya devam ediyor. İlk olarak ‘de görülen koronavirüsün, ilk görüldüğü andan itibaren birçok farklı teori ortaya atıldı. Bu konuda Çin’e en fazla yüklenen ülke olan , virüsün insan yapımı olduğunu savunmaya devam ediyor. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Matthew Pottinger, İngiliz mevkidaşları ve yetkililerle yaptığı görüşme sonrasında koronavirüs salgınının arkasında Çin’in olduğunu söyledi.

ABD'den flaş iddia: Koronavirüs, Çin'e ait bir laboratuvardan sızdı!

LABORATUVARDA ÜRETİLDİ

Virüsün Çin’de bir laboratuvar ortamında üretildiğini savunan Pottinger, “Virüsün arkasında Çin hükümetinin Wuhan’daki laboratuvarının olduğuna dair kanıtlar giderek artıyor. Kayıtlar salgının Çin’deki hayvan pazarından çıktığına dair iddiaların da gerçek olmadığını gösteriyor” dedi.

İLK HASTA HALEN BULUNAMADI

ABD’de 2020 yılının Ocak ayında koronavirüs salgını ile ilgili uyarılarda bulunan ve Çin’i daha önce de suçlayan Pottinger’ın açıklamaları o zaman tartışma yaratmış ve Dünya Sağlık Örgütü salgının kaynağını keşfetmek için bölgeye gitmişti. Henüz yapılan incelemelere göre Çin’de koronavirüs bulaşan ilk hasta henüz bulunamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı