Gündem

ABD Başkan Yardımcısı Pence: “Koronavirüs aşısı olmak için tereddüt etmem”

Başkan Yardımcısı Mike Pence, The Hill isimli haber sitesine konuştu.

Mike Pence, The Hill’e yaptığı açıklamada  ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC), muhtemel bir aşısının dağıtımı için kapsamlı bir plan üzerinde çalıştığını ifade etti. Pence; yaşlıların, ilk müdahale ekiplerinin, sağlık çalışanlarının ve bağışıklığı zayıf kişilerin aşı için öncelikli olacağını söyledi. 

ABD Başkan Yardımcısı Pence Koronavirüs aşısı olmak için tereddüt etmem

Aşının herkese ulaşması için federal yönetimin tüm imkanlarını kullanacaklarının altını çizen Pence, “Bir aşı FDA tarafından onaylandığında ve benim kategorimdeki kişiler aşıya erişebildiğinde, ben ve ailem aşı olmak için tereddüt etmeyeceğiz, buna inanın.” dedi. 

Pence, sağlık uzmanlarının ülkedeki Kovid-19 vakalarının sonbahar ve kış aylarında artmasını beklediğini ve sağlık sisteminin grip mevsiminin de gelmesiyle zorluk yaşayabileceği uyarılarını anımsatarak, halka grip aşısı olma çağrısı yaptı. 

ABD Başkan Yardımcısı Pence Koronavirüs aşısı olmak için tereddüt etmem

KOVİD-19 AŞISININ GÜVENİRLİĞİ SORGULANIYOR

ABD Başkanı son dönemde yaptığı açıklamalarda, ekim ayı bitmeden bir Kovid-19 aşısının dağıtım için hazır olabileceğini ifade etmişti.

Öte yandan Demokratlar ve Demokratların Başkan Adayı Joe Biden, Trump’ın 3 Kasım seçimlerinden önce aşıyı hazır etmek için acele ettiğini ve bu aşının güvenli olmayabileceğini dile getirmişti.

Ülkede yapılan anketlerde katılımcıların yaklaşık üçte biri hızlı bir şekilde piyasaya sürülen Kovid-19 aşısına güvenmeyeceğini söylemişti.

ABD Başkan Yardımcısı Pence Koronavirüs aşısı olmak için tereddüt etmem

FDA Başkanı Stephen Hahn, uygun bulunması durumunda mümkün olan en kısa sürede bir aşıyı onaylamak istediklerini ancak siyasetin kararlarını etkilemeyeceğini vurgulamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı