Gündem

65 yaş ve üstünün sokağa çıkma yasağı kalkacak mı? İşte düşünülen tarih…

salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve vatandaşların durumuna ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Uygulanan yasağın kalkması kararı,  vaka sayılarındaki artış ya da azalmaya göre verilecek. Seyahat kısıtlamalarının kalkmasının ardından vaka artışı olup olmayacağı gözlendikten sonra 65 yaş ve üzeri için uygulanan kısıtlamaların tamamen kalkması gündeme gelecek. Riskli çalışma gruplarından diş hekimleri için de kısıtlamanın ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç, 60 yaş ve üzerinde olanlar ile kronik hastalığı bulunanların, idari izinli sayılacağı açıklandı. Ağustos ayında planlanan hac ziyaretlerinin ise bu yıl yapılmaması bekleniyor. ’ın koronavirüs salgını nedeniyle yasakları devam ettirdiği, bu yasakların seyrine göre yeni kararlar alınabileceği ifade ediliyor. 2020-2021 yılı umre ziyaretleri içinse en erken 1 Eylül tarihine işaret ediliyor.

65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağı kalkacak mı? İşte düşünülen tarih...

DIŞ HATLARDA İLK UÇUŞ KKTC’YE 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir süredir ’ye yoğun turizmin trafiği olan ülkelerin bakanlarıyla uçuş planlaması ve turizm konusunda görüşmeler yapıyordu. Planlamaya göre 4 Haziran’da iç hatlar, 10 Haziran’da ise dış hat uçuşları başlayacak. Dış hatlarda uçuşlar ilk olarak KKTC’ye olacak. ile karşılıklı uçak seferlerinin haziran ayının sonuna doğru, ile temmuz ayında, Rusya ile ise ağustosta başlayabileceği öngörülüyor.

Kaynak: Hürriyet (Gizem Karakış)

65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağı kalkacak mı? İşte düşünülen tarih...65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağı kalkacak mı? İşte düşünülen tarih...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu