Gündem

65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman, saat kaçta?

65 yaş üstü kişiler uzun süre sonra sokağa çıkacaklar. Normalleşme süreci aşamalarından biri olacak durum öncesi doktorlar sokağa çıkacaklara uyarılarda bulundu. İşte o uyarılar ve 65 yaş üzerinin sokağa çıkacağı saatler…

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ SAATLERİ

Genelgede yer alan bilgilere göre 65 yaş üzeri kişiler 10 Mayıs 2020 Pazar günü saat 11:00-15:00 arasında sokağa çıkabilecekler.

UZMANLARDAN UYARI

4 saat süreyle dışarı çıkabilmelerine imkân tanınan 65 yaş üzeri vatandaşlar için uyarılarda bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mücahit Gür, vatandaşların güneşlenme ihtiyaçlarını gidermeleri gerektiğini söyledi. 

Uzun bir süredir evde olan 65 yaş üstü vatandaşlara belirli saatlerde dışarı çıkmaları için uygun zaman dilimleri belirlendi. Tedbirlerin ardından ilk defa yarın dışarı çıkacak vatandaşlara uzmanlardan uyarı geldi. Emsey Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mücahit Gür, “Riskli grubun dışarı çıktığı zaman maske takma, el hijyenine dikkat etme, sosyal mesafe dediğimiz 1,5 metrelik mesafeyi koruma gibi kurallara uyması gerekiyor. İnsanlar hastalık bitti düşüncesiyle bir boşluğa düşüp koruyucu önlemlerden uzaklaşmamalı. En ufak bir ihmalin tekrardan hastalığın şiddetini artıracağını unutmamalıyız. 2 aylık süreç içerisinde ülke ve millet olarak büyük bir mücadele verdik. Hastalık belli bir oranda azalma sağladı. Bu süreci devam ettirmek de önemli” dedi.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı