Eğitim

5 ve 9 sınıflar ne zaman okula başlayacak?

salgını sebebiyle okullarda yüz yüze eğitim kademeli olarak başlamıştı. İlk önce anasınıfı ve 1.sınıflar, sonrasında ise birçok sınıf öğrencileri okullarına kavuştu. Cumhurbaşkanı ‘ın açıklamasına göre  5. ve 9. sınıf öğrencileri de yüz yüze eğitime 2 Kasım’da başlayacak.

5 VE 9 SINIFLAR NE ZAMAN OKULA BAŞLAYACAK?

5. ve 9.sınıf öğrencileri 2 Kasım itibariyle yüz yüze eğitime başlıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada: “Ortaokullarda 5’inci sınıflarda, liselerde 9’uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz.” dedi. 

Erdoğan’ın açıklaması sonrası, da konuyla ilgili hesabından açıklama yaptı. Selçuk şunları ifade etti;

Yüz yüze eğitime geçiş planlamamızın 3. aşamasında eğitim hayatlarında yeni bir sayfa açan 5 ve 9. sınıf öğrencilerimizi de arkadaşları ve öğretmenlerine kavuşturuyoruz.

2 Kasım Pazartesi günü onları ortaokul ve liselerimizde bekliyoruz…

5 ve 9 sınıflar ne zaman okula başlayacak?

DİĞER SINIFLAR NE ZAMAN YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇECEK? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kademeli eğitimle ilgili hafta başında açıklama yapmıştı. Erdoğan henüz durumu belli olmayan 5. 6. 7. sınıflar ve diğer sınıflarda okulların açılacağı tarihle ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu;

Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Diğer sınıflarda da uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretime geçilmesini temin etmiştik. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1. sınıfların yanı sıra 2, 3, ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek.

Ayrıca özel eğitim okulları ile İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz. Okula gidecek evlatlarımızdan ricamız annelerinin, babalarının ve tüm aile büyüklerinin sağlığı için temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir.

5 ve 9 sınıflar ne zaman okula başlayacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı