Gündem

31 Mayıs’ta bakkallar, marketler açık mı, bugün BİM ve A101 çalışıyor mu?

Kısıtlamanın devam ettiği 15 şehirde bakkal ve marketlerin durumu merak konusu olmuştu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede ise cumartesi ve Pazar günü uygulanacak sistem yerini almıştı. Peki, 31 Mayıs’ta bu işletmeler açık olacak mı?

BUGÜN BAKKAL VE MARKETLER AÇIK MI?

31 Mayıs 2020 Pazar günü İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede yer alan bilgilere göre kısıtlamanın olduğu illerde bakkallar ve marketler kapalı olacak. Ekmek üretimi ve satışı ise diğer kısıtlamalarda olduğu gibi devam edecek. Bakkallar ve marketler 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü ise saat 10.00-17.00 arasında hizmet vermişti.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgedeki ilgili madde ise şöyle: a) Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29.05.2020 Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Kısıtlamanın olduğu 30.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

31 MAYIS’TA BİM VE A101 AÇIK MI?

Türkiye’de en fazla mağazaya sahip marketler arasında yer alan BİM ve A101 de kısıtlamanın bulunduğu şehirlerde kapalı olacak. Kısıtlamanın olmadığı diğer illerde ise hizmet vermeye devam edecekler.

 

 

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu