Gündem

31 Mayıs 2020 Pazar günü sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta bitecek?

15 ilde uygulanmaya devam eden sokağa çıkma kısıtlaması 30-31 Mayıs tarihlerinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de de sürüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede kısıtlamanın hangi günler arasında olacağı bilgisi paylaşılmıştı. Peki, bu hafta kısıtlama ne zaman sona erecek?

31 MAYIS SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA BİTECEK?

Bu hafta Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’da devam eden sokağa çıkma kısıtlaması 31 Mayıs 2020 Pazar günü saat 24:00’te sona erecek.

Yani dışarı çıkmak isteyen kişiler 1 Haziran 2020 Pazartesi günü saat 00:00 itibariyle dışarı çıkabilecekler. Aynı zamanda seyahat yasağının da 1 Haziran’da sona erecek olması nedeniyle bu saatten itibaren birçok kişinin yolculuğa çıkması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehirler arası seyahat kısıtlamasının 1 Haziran’da sona ereceğini duyurmuştu.

Öte yandan yine 31 Mayıs 2020 Pazar günü yürüme mesafesiyle sınırlı kalmak koşulu ile 65 yaş ve üzeri kişilerin saat 14:00 ile 20:00 arasında sokağa çıkma izni bulunuyor.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı