Gündem

23 Nisan coşkusu böyle yaşandı

İstanbul’da bayram coşkusu vardı. Tüm şehir bayraklarla donatıldı. Caddeler sokaklar boş kaldı ama bayram sevinci eksik kalmadı.

Meclisin 100. Kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları biraz buruk geçti ama kalplerde yine aynı coşku hakimdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkması kısıtlaması nedeniyle, bayram balkonlardan, pencerelerden kutlandı.

Taksim meydanı Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslendi. Bayram nedeniyle meydandaki Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi.
Törene İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile parti temsilcileri katıldı.

Bu bayramın sahibi çocuklar ise bu yıl okulları yerine evlerini süsledi. Bayram coşkusu bu kez pençelerdeydi. Yerel yönetimler de çocukların bu durumuna özel kutlamalar düzenledi. Bando takımı ayaklarına götürüldü, maskotlar gösteri yaptı.

Kadıköy’de de durum farklı değildi. Kadıköy bandosu beraberindeki balonlarla sokak sokak gezdi. Çaldığı marşlarla camları bayraklarla süslü evlerdeki çocukları neşelendirdi. 23 Nisan coşkusu yaşattı.

Çocuklar olmasa da, okullarda da etkinlik vardı. İstanbul genelindeki 100 okuldan, 100’er adet kırmızı beyaz renklerdeki balonlar gökyüzüne bırakıldı.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı