Gündem

22 yaşındaki çoban kızın seslenişi: ”Nefret ettiğiniz hayatınızın değerini bilin”

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde annesinin rahatsızlığı nedeniyle yaylada çobanlık yapan 22 yaşındaki kızın seslenerek, “Buradan tüm genç kızlara seslenmek istiyorum belki nefret ettiğiniz hayatınız birinin hayalidir, değerini bilin” demesi görenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Yeşilöz köyü Faraşin Yaylası’nda 16 yıldır ailesiyle beraber göçer hayatı yaşayan Zeynep Bilge, hasta olan annesinin yerine berivanlık ve çobanlık yapıyor. Annesi, babası ve 2 kardeşi ile yaşama tutunmaya çalışan Bilge, “İdil’den her sene Beytüşşebap yaylalarına geliyoruz. Annem rahatsız olduğu için ben tüm işleri yapmaya çalıştım. Bu yaşıma geldim asla hayatımdan işimden ailemden şikayetçi olmadım. Kadınlar bir şey yapmıyor diyorlar. Kendine güvenen kim varsa gelsin bir gün yaptığım işi yapsın. Her gün bir yerdeyiz. Bir kız için çobanlık çok zor ama ben alıştım” dedi.

22 yaşındaki çoban kızın seslenişi: ''Nefret ettiğiniz hayatınızın değerini bilin''

”DEĞERİNİ BİLİN”

Bilge sözlerinin devamında ”Eşeğim var, yiyecek ve içeceklerimi sırtına bağlıyorum. Bir el feneriyle gece gündüz çobanlık yapıyorum. Kuzu kırkma dönemi olduğu için kuzularımı 5 günde bitirdim. Kavurucu güneşin altında çalışmak çok zor. Buradan tüm genç kızlara seslenmek istiyorum belki nefret ettiğiniz hayatınız birinin hayalidir, değerini bilin” diye konuştu.

22 yaşındaki çoban kızın seslenişi: ''Nefret ettiğiniz hayatınızın değerini bilin''22 yaşındaki çoban kızın seslenişi: ''Nefret ettiğiniz hayatınızın değerini bilin''

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı