Gündem

2020 LGS sınavında kim birinci oldu?

2020 Liselere Geçiş Sınavı sonuçları tarafından duyuruldu. Milyonlarca adayın sınav sonuçlarına ilişkin heyecanlı bekleyişi sona erdi. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğrenciler ve veliler sınavda birinci olan adayı ve şehirini merak etmeye başladı. Peki LGS birincisi kim oldu? 2020 LGS birincisi kim? LGS tam puan alan var mı? Yanıtları haberimizde…

2020 LGS BİRİNCİSİ KİM OLDU?

LGS kapsamındaki merkezi sınavda 42 farklı ilden 181 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

İŞTE LGS’DE TAM PUAN ALANLAR

KAHRAMANMARAŞ

Merkezi sınavdan 500 tam puan alan Kahramanmaraş Zehra Çelebi ve İsmail Yalçınöz, başarıyı planlı çalışarak elde ettiklerini belirtti. 

EDİRNE

Edirne’de katılan ve tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan alan Efe Topaloğlu, kitap okuyarak başarıya ulaştığını söyledi.

ANKARA

LGS’den 500 tam puan alan Ankara Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammet Enes Ünal oldu.

KIRKLARELİ

2020 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 20 Haziran’da yapılan merkezi sınava Kırklareli’den katılan ve tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan alan Ali Fuad Erkan, kentin gururu oldu.

ANTALYA

LGS’de birinci olan ve 181 tam puan alan Onur Alperen Yılmaz mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. İleride siyasetçi ve hatta Cumhurbaşkanı olmak istediğini söyledi.

SİVAS

birincileri arasına giren Yiğit Emre Yıldırım, üniversite sınavında da derece yapmayı hedeflediğini dile getirdi.

KAYSERİ

LGS’de tam puan alan Ahmet Faruk Yurdakul, ”çok ders çalışmaktansa az ve öz ders çalışmanın daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

KIRŞEHİR

İrem Sönmez

İZMİR

Enes Akbaş

İSTANBUL

Altuğ Gündoğan

Ömer Arda Aydın

Ahmet Tolga Karabulut 

Aslı Ecem Polater

Miray Topaloğlu

2020 LGS sınavında kim birinci oldu?

LGS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Merkezi Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde internet adresinden erişime açıldı.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS kapsamında lise tercihleri 20 Temmuz-29 Temmuz arasında yapılabilecek.

TERCİH SAYISI ARTTI MI?

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınavın puanı ile öğrenci alan okullar için tercih sayısı 5’ten 10’a çıkartıldı.

BAKAN SELÇUK’TAN ÖĞRENCİLERE MESAJ

, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava giren öğrencilere yönelik, “LGS sonuçlarında gördüğünüz puan sizin değil, o anki bilgilerinizin puanı. Tercihleriniz, gideceğiniz okulun adını belirleyecek; bilgiye nasıl tutunacağınızı, ne kadar okuyup ne kadar öğreneceğinizi yine siz belirleyeceksiniz.” ifadelerini kullandı. 

Bakan Selçuk, hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Çocuklar, LGS sonuçlarında gördüğünüz puan sizin değil, o anki bilgilerinizin puanı. Tercihleriniz, gideceğiniz okulun adını belirleyecek; bilgiye nasıl tutunacağınızı, ne kadar okuyup ne kadar öğreneceğinizi yine siz belirleyeceksiniz. Hepiniz, en yüksek puanı alan öğrencimiz de en düşük puanı alan da sınava katılan, katılmayan, katılamayan tüm çocuklarımız, liselerimize şimdiden hoş geldiniz.”

2020 LGS sınavında kim birinci oldu?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı