Gündem

20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?

Salgın nedeniyle kısıtlı zamanlarda izinler dahilinde sokağa çıkabilen 20 yaş altı gençler dışarı çıkabilmek için gün sayıyor. 4 nisandan bu yana sokağa çıkması yasak olan gençler için geçtiğimiz günlerde yapılan toplantı neticesinde belirli günlerde dışarı çıkabilmelerine izin verilmişti. Salgının bitmesi ve özgürce gezebilmek için sabırsızlanan milyonlarca vatandaş ”20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?” soru başlığını araştırıyor. İşte konuya ilişkin detaylar..

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN? 

20 yaş altı sokağa çıkma izni 0-14 yaş ve 15-20 yaş için iki farklı günde yapılıyor.
20 yaş altı 20 Mayıs Çarşamba ve 22 Mayıs Cuma günleri iki grup halinde sokağa çıkmayı sürdürecektir.
Cumhurbaşkanı ,”Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs pazar günü saat 14:00 ile 20:00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecekler.” dedi..

20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?

65 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN SOKAĞA ÇIKABİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamaları yaptı;

“Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecektir.”

20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI NE KADAR?

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?

65 YAŞ VE 20 YAŞ ALTI ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün dijital kabineye sekizinci kez başkanlık etti. Kabinede ağırlıklı olarak koronavirüsle mücadele tedbirleri ve normalleşme takvimi ele alındı.
Toplantıda 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının kaldırılması ile ilgili açıklama yapılmadı.

20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı