Gündem

15 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı?  27 Mayıs yasaklar kalkıyor mu?

Büyükşehirlerde hafta sonraları başlatılan sokağa çıkma kısıtlaması olumlu gelişmelerin yaşanmaya başlamasıyla birlikte bazı illerde kaldırılmış aynı zamanda seyahat yasakları da o illerde sona ermişti. Son olarak 15 şehirde kısıtlamanın devam etmesiyle birlikte bayramda bu kez 81 ilin tamamında dışarı çıkma kısıtlaması uygulanmıştı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 27 MAYIS’TA KALKIYOR MU?

27 Mayıs 2020 Çarşamba günü sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte birçok kişi dışarı çıktı. Kısıtlaması devam eden yaş grupları ise kendilerine belirtilen saatler arasında dışarı çıkabilecekler.

Buna göre 0-14 yaş arası 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü saat 11:00-15:00 arasında 15-20 yaş arası ise 29 Mayıs 2020 Cuma günü saat 11:00-15:00 arasında dışarı çıkabilecekler.

Yasakların tamamen kalkmasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Ancak 20 Haziran’da LGS sınavının gerçekleştirileceği göz önüne alınırsa Haziran ayının sonuna kadar kısıtlamaların büyük ölçüde kalkması bekleniyor…

Bu konuda normalleşme süreci adımları ise birer birer uygulanmaya devam ediyor. İlk etapta berberler ve AVM’ler açılmış ardından bazı işletmeler de yeniden işbaşı yapmıştı. Peki, diğer aşamalar neler olacak?

NORMALLEŞME PLANI ADIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu